Objednávka knihy

objednávkový formulář

Vyjádření čtenářů

„Je to vyprávění člověka, který bez příkras popisuje, co život dal a vzal, s chybami, které udělal, a dnes ví, že to nebylo správné… Se svérázným otcem, který byl takový, jaký byl…“

„Už dlouho jsem se takhle nenachechtal. Musím přiznat, že se mi otevřel úplně jiný pohled na padesátá léta…“

„Mezi řádky lze snadno vyčíst i to, že pan autor to v životě někam dotáhl, byť klikatější cestou, než bývá obvyklé. To je ale úděl všech samorostů, kteří se vypracovali od píky. On se totiž člověk vyvíjí a nerodí se vždy ‚Mirkem Dušínem‘. Spíše je potřeba ocenit to, když právě člověk, co již dost pamatuje, neztratil paměť a dobře si vzpomíná, co vyváděl jako mladý…“

O autorovi

Narodil se v Praze roku 1940, otec byl úředníkem, matka v domácnosti. Vyučil se strojním zámečníkem, následně absolvoval mistrovskou průmyslovku.

Vojenskou službu musel z politických důvodů absolvovat u technických praporů. V následujících letech vystřídal několik zaměstnání, na pozicích řidičem nákladního automobilu počínaje a členem podnikového managementu konče.

V letech 1956–1960 závodně boxoval za Tatru Smíchov, následně za Pragovku. Závodně také vzpíral za Slavoj Vyšehrad. Sporty spojené s různými formami sportovního násilí posléze opustil.

Pro nepovolenou činnost byl v období normalizace sledován komunistickou kontrarozvědkou StB (Státní bezpečnost). V současnosti je v důchodu, má však stále řadu aktivit.

Jaboudova kniha o mládí v Praze 50 let 20. století

Jaboudovu memoárovou knižní prvotinu se se zájmem přečtou laičtí čtenáři i historikové. Je napsána svěžím, vtipným a zároveň pravdivým způsobem. Díky pečlivé redakční kontrole se jedná o jedinečný historický materiál.

Velkou předností knihy je samozřejmě fakt, že jednotlivé kapitoly knihy tvoří autentické vzpomínky na všední život v Praze v letech 1944 až 1958. Autor otevřeně vzpomíná na svého svérázného otce, bez příkras popisuje nejrůznější klukovské zážitky. S pomocí čtivého textu rychle a příjemně porozumíte některým všedním historickým souvislostem z období lidově demokratického Československa.